Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja

Spoštovani,

12. 3. 2020 je bila izdana Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. To pomeni, da se vzgojno-izobraževalna dejavnost ne izvaja fizično v šoli/vrtcu. Hkrati pa to pomeni, da je zbiranje in druženje PREPOVEDANO na igriščih v dopoldanskih in popoldanskih urah.
Zaznali smo, da se ta odredba krši in da se učenci/mladi družijo na igrišču tudi pozno popoldne oz. zvečer. Prosimo, da se o tem pogovorite in da upoštevate ukrepe vlade, saj gre za zdravje in varnost vseh.

Upoštevajmo odredbe in ostanimo zdravi.

Prijava in vpis v srednje šole

Spoštovani devetošolci in starši!

Glede rokovnika za prijavo in vpis v srednje šole vam sporočamo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov, ki so vpisni pogoj za vpis v nekatere srednješolske programe, ali razgovorov s kandidati, ki se želijo vpisati v športne oddelke, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti. Posledično bo predstavljen tudi rok za prijavo za vpis v srednje šole in dijaške domove. O natančnih datumih oziroma novih rokih vas bomo sproti obvestili. Svetujemo pa vam, da spremljate tudi spletne strani srednjih šol.

Bodite zdravi,

Jasminka Krpič, ravnateljica

Suzana Farič, soc.ped.

Obvestilo – pouk na daljavo

Spoštovani starši, otroci, učenci,

obvestili smo vas, da bosta zaradi epidemije šola in vrtec od 16. 3. 2020 do nadaljnjega zaprta.

ponedeljek 23. 3. 2020 bomo na OŠ Kuzma za učence organizirali pouk na daljavo v skladu z urnikom posameznega oddelka.

Učitelji pripravljajo gradivo z navodili za delo, ki ga bodo učenci opravljali/reševali doma. Gradivo boste prejemali na elektronske naslove staršev oziroma učencev, zato bodite pozorni na prihajajočo pošto. Kar bodo učenci doma naredili, bodo učiteljem posredovali v preglede. Ko se bo ponovno začel pouk, bomo najprej preverili in utrdili in šele nato ocenili oz. vsebino priključili novi učni snovi, ki jo bodo v nadaljevanju ocenjevali.

Učenci, redno izpolnjujte svoje šolske obveznosti. Izkoristite ta čas za branje, ponavljanje, utrjevanje … To vam bo koristilo, ko se vrnemo nazaj v šolske klopi, da boste lahko nadaljevali z nadgradnjo snovi.  Če boste potrebovali dodatne informacije ali pomoč, se od 8. do 13. ure obrnite na učitelje preko e-naslovov, iz katerih so vam posredovali zadolžitve.
Želimo, da bi se zdravi čim prej vrnili v šolske klopi!

Vodstvo in kolektiv Osnovne šole Kuzma