NAGRAJENCI LITERARNEGA NATEČAJA GRADOVI KRALJA MATJAŽA 2021

Tudi letos je potekal literarni natečaj Gradovi kralja Matjaža. Na natečaj je prispelo kar 32 zgodbic v obliki stripa, 41 pesmic in 12 pripovedi v prozi. Pri pregledu vseh prispelih del je imela komisija pri ocenjevanju kar težko delo, saj so bili prav vsi prispevki zanimivi.

Na literarnem natečaju je sodeloval tudi naš učenec Mark Abel Sijanta, iz 8. b razreda, ki je zasedel odlično 3. mesto in prejel priznanje ter praktično nagrado.

Mentorica: učiteljica Irena Grašič Arnuš

Mark Abel, čestitamo!

Obvestilo o uporabi zaščitnih mask

Vlada RS je 3. 3. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ki je objavljen v Uradnem listu RS in začne veljati 5. marca 2021. Odlok za izvajanje VI programov za osnovne šole ne prinaša novosti.

Spremenjen je tudi odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2; od ponedeljka, 8. 3. 2021, uporaba zaščitnih mask:

• ni obvezna v matičnih oddelkihza učenke/učence od 1. do vključno 5. razreda osnovne šole,
  • je obveznav matičnih oddelkih za učenke/učence od 6. do vključno 9. razreda osnovne šole (oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje).

Priporočilo je, da naj tudi učenci od 1. do 5. razreda za svojo varnost in zaščito vseskozi uporabljajo zaščitno masko.

Nošenje zaščitnih mask v skupnih prostorih šole (hodniki, sanitarije, jedilnica, …) je obvezno za vse učence!

Učence in ostale obiskovalce šolskega prostora prosimo, da obvezno uporabljajo zaščitne maske tudi na zunanjih površinah šole.

Ponovno želimo tudi opozoriti, da naj se vzgojno-izobraževalnega dela v prostorih šole po priporočilih NIJZ udeležujejo le zdravi otroci.

S skupnim prizadevanjem za naše vsesplošno dobro bomo zmogli premagati ovire.

Hvala za razumevanje in ostanite zdravi!